صنعت پلی اتیلن
Rate this item
(0 votes)

 معرفی فناوری‌های جدید پلاستیکی برای پلی اتیلن PET در کنفرانس صنعت بسته بندی

معرفی فناوری‌های جدید پلاستیکی و برنامه‌های کاربردی برای پلی اتیلن PET، پلی اتیلن بازیافتی rPET و PEF در کنفرانس صنعت بسته‌بندی:

امروزه نوآوری در بسته‌بندی، تمایز و پایداری از جمله نیروهای محرکه در معرفی محصولات جدید صنعت بسته‌بندی هستند. این موضوعات، و همچنین تکنولوژی‌های در حال ظهور تجهیزات و همچنین تجارت الکترونیک، موضوعات اصلی کنفرانس بسته‌بندی خواهد بود. این کنفرانس در سال 2018 است که در 5 تا 7 ام ماه فوریه در فلوریدای ایالات متحده برگزار خواهد شد.

 

این کنفرانس طیف وسیعی از فناوری‌ها و بازارهای هدف در زمینه صنعت بسته‌بندی را معرفی می‌کند، به عنوان مثال کمپانی Campbell Soup چگونگی تکامل ملزومات مواد غذایی برای افزایش برآورده شدن انتظارات مصرف کننده توسط بسته بندی بررسی خواهد کرد و کمپانی پپسی در رابطه با توسعه پایدار بسته‌بندی اسنک در دوران پیشرفت تجارت الکترونیک، بحث و تبادل نظر ارائه خواهد داد. 

 

شرکت بسته‌بندی Pretium Packaging یک ظرف PET نوآورانه عرضه خواهد کرد که دارای دسته یکپارچه با بدنه است که در شکل بالا نشان داده شده است. این ظرف با ظرفیت 2 لیتر به شرکت‌های تولید مواد غذایی- نوشیدنی و صاحبان برندهای خانگی- صنعتی، بسته‌بندی متمایزی در قفسه فروشگاه‌ها، راحتی در استفاده و با ظاهر قابل توجه ارائه می‌کند.

 

شرکت کانادایی صنایع لوپز Loop Industries’ به فن آوری دست یافته که ضایعات PET را با خلوص بالا بازیافت می‌کند و پلی اتیلن گرید مواد غذایی برای کاربردهای متنوع از جمله تولید بطری‌های آب تولید می‌کند.

کمپانی rPlanet Earth اولین کارخانه ایست که بطری عمودی با استفاده از پلی اتیلن بازیافتی rPET در جهان را در کنار انواع محصولات بسته‌بندی دیگر تولید می‌کند. شیوه‌های نوآورانه تولید این شرکت منجر به انتشار کمترین میزان کربن در ایالات متحده ( و یکی از کمترین مقادیر در جهان) می‌شود.

پلی اتیلن PET

کمپانی DuPont (ویلمینگتون، دلاویر) یک پلیمر زیستی مبتنی بر فوران را مورد بررسی قرار می‌دهد و نشان خواهد داد که این محصول انتخاب مناسب برای برنامه‌های کاربردی صنعت بسته‌بندی است. کمپانی دوپونت و آرچر دانیلز میدلند به طور مشترک فرآیندی شیمیایی موفق شامل مراحل آب‌زدایی و اکسیداسیون برای تولید فوران دی کربوکسیلیک متیل اتر (FDME) از فروکتوز ابداع کرده و توسعه داده‌اند.

شرکت اروپایی Avantium BV (آمستردام، هلند) محصول خود را که یک PET واقعا سبز با تاثیر اقتصادی مثبت است معرفی خواهد کرد. این شرکت فرآیندی را شناسایی کرده است که منو اتیلن گلیکول (MEG) را از گلوکز در یک فرآیند تک مرحله‌ای و با بازده اتمی بالا تولید می‌کند که می‌تواند با MEG با پایه نفتی رقابت ‌کند.

شرکت Synvina BV (آمستردام، هلند) که توانایی خود در تولید پلی اتیلن فوران دی کاربوکسیلات (PEF) با کیفیت بالا و بهبود عملکرد بسته‌بندی از این روش را تشریح خواهد کرد. در مقایسه با PET معمولی رایج، PEF عمر مفید محصول را افزایش و وزن بسته را کاهش داده و نیاز به مواد اضافی را از بین خواهد برد. انتظار می‌رود PEF فرصت‌های جدیدی به روی صنعت بسته‌بندی پلاستیکی جدید باز کند.

رون پواک مدیر عامل کنفرانس بسته‌بندی از زمان آغاز به کار خود در سال 2008 بوده است. این کنفرانس به منظور ارائه فناوری پیشرفته و اطلاعات بازار به شرکت‌های زنجیره تامین در زمینه نوشیدنی، مواد غذایی، مصارف خانگی، صنعتی، مواد شیمیایی کشاورزی، لوازم آرایشی و بهداشتی، محصولات سلامت و زیبایی، داروها و موارد دیگر برگزار می‌شود.

منبع :

برگرفته : انجمن پلاستیک و سایت رسمی کنفرانس پلاستیک آمریکا

6 comments

 • Comment Link شیوانا شریفی شیوانا شریفی Saturday, 02 June 2018 04:42

  پلی اتیلن دارای زیر شاخه های متعددی است و PET یکی از آنها است و از این پلیمر برای تولید بطری و نگدارنده‌های مواد غذایی استفاده فراوانی میشود و این گرمانرم از پر کاربردترین مواد پلی اتیلنی میباشد. البته در عام , PET را به عنوان پلی اتیلن نمی شناسند اما در بافت مولکولی و گرو‌های مواد پلیمری زیر مجموعه پلی اتیلن است.

 • Comment Link علیرضا هاشمی نژاد علیرضا هاشمی نژاد Wednesday, 04 April 2018 04:27

  مواد اولیه پلی اتیلن PET بسیار مهم است و نقش اساسی در صنعت این محصولات بازی میکند اگر در تولید مواد PET به خودکفایی برسیم و پتروشیمی ها برای واحد توسعه و تحقیق خود وقت و ارزش قائل شوند در داخل کشور نیز میتوان شاهد پیشرفتهای شگرفی بود تا از یک مصرف کننده و خریدار امتیاز به یک تولید کننده و کشوری خودکفا در زمینه تولیدات بالادستی بدل میشویم.

 • Comment Link محمدرضا علیرضایی محمدرضا علیرضایی Sunday, 18 March 2018 07:01

  پلی اتیلن PET از اولین و بهترین انواع پلی اتیلن است که رایج ترین نوع پلی اتیلن است , پلی اتیلن PET در صنایع بسته بندی مواد غذایی و خوراکی بکار میرود و این پلی اتیلن پس از بازیافت نیز میتواند به چرخه استفاده بازگردد .
  قیمت پلی اتیلن PET به دلیل درخواست بالای آن همیشه در نوسان است و در بورس عرضه میشود

 • Comment Link شریفی منش شریفی منش Sunday, 24 December 2017 05:04

  پلی اتیلن PET باید از نظر فرایند تولید و بازیافت دستخوش تغییراتی بنیادی شود و تولید این مواد نسبت به مصرف بالا و کاربردهای Food Grade بودن از حساسیت بالایی در دنیای امروز برخوردار است و سلامت انسانها و محیط زیست به آن بستگی دارد. به همین جهت تمامی شرکتهای فنآوری پلی اتیلن و پلیمری انرژی بالایی صرف پیدا نمودن راهکار در پیشرفت این محصول میکنند.

 • Comment Link سامان شمس سامان شمس Sunday, 24 December 2017 04:55

  تولید پلی اتیلن PET به عنوان یکی از پر مصرف ترین انواع پلی اتیلن همیشه دستخوش تغییرات و پیشرفت بوده است و به دلیل ماهیت آن و استفاده از این مواد جهت بسته بندی مواد خوراکی و آشامیدنی و استفاده های بسیار زیاد از آن این پیشرفتها و تغییرات در تولید مواد اولیه PETها اجتناب ناپذیر میباشد و از همین رو هر روز شاهد چنین مطالب و خبرهایی هستیم .
  البته نباید تنها شاهد و خواننده این مطالب باشیم و باید راهکاری داشته باشیم تا بتوانی از این فنآوریها بتوانیم استفاده کنیم تا هر چه بیشتر از مزایا و دتلاش این محققان استفاده کنیم
  پیروز و موفق باشید

 • Comment Link مهنا مهنا Sunday, 24 December 2017 04:47

  صنعت پلیمر و مشخصا پلی اتیلن به دلیل پر کاربرد بودن آنها و تنوع کاربرد هر روز شاهد تغییرات و نوآوریهای خلاقانه ای است که باعث بهتر شدن دنیا و بهتر شدن محیط زیست میشود
  باید از این تغییرات استقبال کرد و سعی نمود از این دست تحقیقات در کشور خودمان نیز انجام شود تا بتوانیم در صادرات تکنولوژی نیز وارد شویم و وابستگی خود را کمتر کنیم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن پايگاهي با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای سایت مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.