صنعت پلی اتیلن

قیمت مواد پلی اتیلن Featured

Rate this item
(0 votes)

بررسی قیمت روز مواد مواد پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن

قیمت مواد پلی اتیلن اعم از پلی اتیلن سنگین اکستروژن , پلی اتیلن سنگین دورانی و تزریقی , پلی اتیلن سبک خطی و پلی اتیلن ترفتالات همانند دیگر مواد پلیمری شامل افزایش قیمت شده‌اند و قیمت مواد پلی اتیلن در بورس کالای مواد پلیمری اعلام و مشخص میگردد و مبنای قیمت گذاری محصولات تولید شده بوسیله پلی اتیلن , قیمت اعلام شده در بورس است. البته عرضه مواد در بورس اینگونه است که پتروشیمی‌ها به صورت هفتگی اعلام می‌کنند که به میزان مشخصی عرضه مواد پلی اتیلنی را دارند و شرکتهای تولید کننده با توجه به میزان مجوز‌های خود میتوانند برای تهیه مواد اقدام کنند که در این لحظه کارگذاران بورس وارد کار میشوند و برای شرکتها میزان مواد درخواست شده را خرید مینمایند و البته ممکن است نتوانند موادی برای مجموعه خود تهیه کنند ولی نکته‌ای که در این بین است این است که قیمت ثابت است و قیمت مواد تغییری نخواهد داشت و قیمت مواد پلی اتیلن از طرف پتروشیمی اعلام میشود.

قیمت مواد پلی اتیلن در دست تولید کنندگان نیست و بواسطه شرایط بازار داخلی و تحت تاثیر منابع ارزی توسط پتروشیمی‌ها اعلام میشود و تولید کنندگان تنها درصد اندکی به عنوان دستمزد و هزینه‌های تولید روی مواد اولیه لحاظ میکنند و محصول تولید شده را به بازار ارائه میکنند. افزایش قیمت مواد پلیمری و مخصوصا قیمت مواد پلی اتیلن از طرف پتروشیمی‌ها بوده و تولید کنندگان کاملا بی تقصیر هستند و در بسیاری موارد به دلیل همین افزایش قیمت مواد اولیه, تولید کنندگان با مشکل تهیه مواد اولیه مواجه شده و در انجام تعهدات خود شکست میخورند و تا مرز ورشکستگی پیش می‌روند و به تعدیل کارکنان و قطع نمودن ساعات کار جهت مدیریت هزینه‌ها روی می‌آورند.

قیمت مواد اولیه و پلی اتیلن در سطح جامعه بسیار تاثیر گذار است و متاسفانه مردم معمولی این افزایش قیمت محصولات را از چشم تولید کنندگان میبینند ولی تولید کنندگان نیز تنها مصرف کننده مواد اولیه هستند و همانند مردم معمولی متاثر از قیمت مواد پلی اتیلن هستند. مواد پلی اتیلن در بسیاری از محصولات مصرفی روزمره مردم جامعه کاربرد دارد به عنوان نمونه افزایش قیمت آب معدنی به دلیل افزایش قیمت مواد پلی اتیلن اتیلن ترفتالات است که برای تولید بطری آب معدنی بکار میرود , است و همین مثال را برای تمامی محصولات پلاستیکی و پلیمری تعمیم دهید. 

متخصص پلی اتیلن

سایت صنعت پلی اتیلن توسط گروهی فعال در زمینه های پلی اتیلن،شیمی،پلیمر و ... با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت پلی اتیلن را براي استفاده عموم بارگزاری شده است به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای سایت مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.

Website: www.polyethylene.ir

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن پايگاهي با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای سایت مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.